Uzbekistan Economic Forum 2022

Uzbekistan Economic Forum 2022

Uzbekistan Economic Forum 2022

ENG

Ma'ruzachilar

Tanzila Narbaeva

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisi

Ravshan Gulyamov

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti maslahatchisi

Jamshid Kuchkarov

O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri o‘rinbosari

Anna Bjerde

Jahon bankining vitse-prezidenti

Jamshid Khodjaev

O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri o‘rinbosari

Shixin Chen

Osiyo taraqqiyot banki vitse-prezidenti

Konstantin Limitovskiy

Osiyo infratuzilma investitsiya banki vitse-prezidenti

Jurabek Mirzamahmudov

O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri o‘rinbosari, Energetika vaziri

Timur Ishmetov

O‘zbekiston Respublikasi Moliya vaziri

Mamarizo Nurmuratov

O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki raisi

Ilkhom Makhkamov

Transport vaziri

Behzod Musaev

O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vaziri

Bahtiyor Saidov

O'zbekiston Respublikasi Xalq ta'limi vaziri 

Dominique Favre

Jahon banki ijrochi direktori

Hela Cheikhrouhou

Xalqaro moliya korporatsiyasining Mintaqaviy vitse-Prezidenti

Vakhtang Butkhrikidze

TBC Groupning Bosh ijrochi direktori

Nazeem Noordali

Xalqaro Islom Savdo Moliya Korporatsiyasi bosh operatsion direktor

Clive Turton

ACWA Power kompaniyasining investitsiya bo‘yicha bosh direktor

Irina Bokova

UNESCO sobiq bosh direktori

Galymzhan Pirmatov

Qozog‘iston Milliy banki boshqaruvchisi

Koba Gvenetadze

Gruziya Milliy banki boshqaruvchisi

Zsuzsanna Hargitai

YETTBning Markaziy Osiyo bo‘yicha boshqaruvchi direktori

Philippe Guitard

“Veolia Group” bosh ijrochi vitse-Prezidenti

Jihad Azour

Xalqaro valyuta jamg‘armasining yaqin Sharq va Markaziy Osiyo departamenti direktori

Nerses Yeritsyan

Armaniston Markaziy banki raisining oʻrinbosari

Grzegorz Zawada

PKO Bank Polski boshqaruvchi direktori

Aliyar Mammadyarov

Ozarbayjon Respublikasi Markaziy banki raisining oʻrinbosari

Lalita Moorty

Jahon bankining Yevropa va Markaziy Osiyo mintaqaviy direktori

Tatiana Proskuryakova

Jahon bankining mintaqaviy direktori

Florence Bauer

Birlashgan millatlar tashkilotining aholishunoslik bo‘yicha mintaqaviy direktori

Zokhri Idris

Malayziya siyosat va iqtisodiy ishlar markazining bosh direktori

Akmalkhon Ortikov

O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi direktori

Ilkhom Norkulov

O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirining birinchi o‘rinbosari

Omonullo Nasritdinkhodjaev

O‘zbekiston Respublikasi Moliya vaziri birinchi o‘rinbosari

Odilbek Isakov

Oʻzbekiston Respublikasi Moliya vaziri o‘rinbosari

Matthew Jordan-Tank

Yevropa tiklanish va taraqqiyot bankining Barqaror infratuzilma siyosati va loyihalarni tayyorlash bo‘yicha direktori

Attilio Zanetti

Shveysariya Milliy banki boshqaruv Kengashining doimiy a’zosi 

Wiebke Schlomer

Xalqaro Moliya korporatsiyasining mintaqaviy direktori

Axel van Nederveen

Yevropa tiklanish va taraqqiyot bankining boshqaruvchi direktori va g‘azna rahbari

Ryan Chilcote

Bloomberg televideniyasi va CNN sobiq muxbiri 

Charlotte Kan

Bloomberg nashri sobiq muxbiri

Ron van Rooden

Xalqaro valyuta jamg‘armasi missiyasi rahbari

Johannes Linn

Brookings institutining barqaror rivojlanish markazining katta ilmiy xodimi

Matilda Dimovska

BMTTDning O‘zbekistondagi doimiy vakili

Corinne Mitchel

Oksford universitetining kambag‘allik va inson taraqqiyoti tashabbusi direktori

Malika Sharipova

CARE CSR LTD asoschisi va direktori

Makhmuda Ziyatova

“Makhmuda, Zarina, Zarifa” asoschisi

Alisher Sadullaev

O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligi direktori

Zafar Khashimov

"Korzinka.uz" bosh direktori 

Cyril Zammit

Dizayn bo‘yicha maslahatchi va konsultant

Gayane Umerova

O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat va san'atni rivojlantirish jamg‘armasi

Borina Andrieu

“Wilmotte & Associés” boshqaruvchi direktori

Benedetta Gion

“Art Dubai International Art Fair” ijrochi direktori

Vilma Jurkute

“Alserkal Initiatives” ijrochi direktori

Dong Wu

UNCTAD xizmatlar savdosi va rivojlanish bo'limi boshlig'i

Cleo Kawawaki

Osiyo taraqqiyot bankining DXSh bo‘yicha vakolatxonasi rahbari

Rami Ghandour

Metito Utilities Limited boshqaruvchi direktori 

Fabrice Boucheteil

“SUEZ” kompaniyasi Markaziy Osiyo va Kavkaz bo‘yicha bosh direktori

Laura Altinger

Birlashgan Millatlar Tashkilotining tabiat, iqlim, energetika bo'yicha taraqqiyot dasturi rahbari

Cigdem Akin

Osiyo taraqqiyot bankining davlat boshqaruvi bo‘yicha bosh iqtisodchisi

Côme Dechery

Fransiya Taraqqiyot Agentligining Yashil Iqtisodiyot bo‘yicha mutaxassisi

Weijen Leow

Jahon Bankining Ekologik moliya bo‘yicha katta mutaxassisi

Dr Aaron Russell

Global yashil o‘sish institutining mamlakat vakili

Abror Gafurov

Germaniya geofanlar tadqiqot markazining iqlim o‘zgarishi va suv resurslari bo‘yicha eksperti

Anvar Nasritdinov

Yevropa tiklanish va taraqqiyot bankining Iqlim strategiyasi va etkazib berish bo‘yicha direktori

Martin Blum

Raiffeisen xalqaro bankining Kapital bozorlari strategiyasi rahbari

Behzod Hamraev

O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki raisi o‘rinbosari

George Paresishvili

O'zbekiston Respublikasi "Toshkent" Respublika Fond birjasi bosh direktori

Jonathan Grosvenor

Osiyo taraqqiyot bankining G‘azna rahbari yordamchisi

Karrim Hajee

"Dunross & Co" kompaniyasining investitsiyalar bo‘yicha bosh direktori

Muneer Ferozie

Xalqaro Moliya Korporatsiyasi Operatsiyalarini qo'llab-quvvatlash bo'yicha mintaqaviy boshqaruvchisi va DXSh bo'limi boshlig'i

Khurshed Mustafaev

O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi departamenti direktori

Pierre-Paul Antheunissens

"Électricité de France" kompaniyasining O‘zbekistondagi vakolatxonasi rahbari

Karim Amin

Siemens Energy Ijroiya Kengashi azosi

Amer Bukvić

Islom taraqqiyot bankining global amaliyot va hamkorlik bo‘yicha bosh direktori 

Anand Rohatgi

"Synergy Consulting IncModerator"ning bosh operatsion direktori

Ben Slay

Birlashgan Millatlar tashkiloti taraqqiyot dasturining bosh iqtisodchisi

Erkin Mukhitdinov

O‘zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirining birinchi o‘rinbosari

Munir Mammadzade

UNICEFning O‘zbekistondagi vakili

Tazeen Fasih

Jahon bankining yetakchi iqtisodchisi

Vesna Dzuteska Bisheva

Birlashgan Millatlar tashkiloti taraqqiyot dasturining inklyuziv o‘sish boo‘yicha rahbari

Alexey Prazdnichnykh

Yevroosiyo raqobatbardoshlik instituti ijrochi direktori

Alisher Karimov

O'zbekiston Respublikasi Adliya vaziri o'rinbosari

Alkis Drakinos

Yevropa tiklanish va taraqqiyot bankining O'zbekistondagi vakolatxonasi rahbari

Priyanka Sood

Osiyo taraqqiyot bankining xususiy sektorni rivojlantirish bo'yicha bosh mutaxassisi

Muzaffar Razakov

Global Textile Group kompaniyasi bosh ijrochi direktori

Hikmat Abdurahmanov

"TEAM" universiteti hammuassisi

Begzod Ashurov

"ABN-MB Bon Group" kompaniyasining bosh ijrochi direktori

Alexander Tatianin

Yevropa tiklanish va taraqqiyot bankining Yevroosiyo infratuzilmasi bosh bankiri

Badriddin Abidov

Oʻzbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vaziri oʻrinbosari

Antonio Nucifora

Jahon bankining amaliyot menejeri hamda savdo va mintaqaviy integratsiyasi

Ivan Cao

"BYD Auto Co., Ltd." kompaniyasi boshqaruvchi direktor o'rinbosari 

Firuza Tatybaeva

"Agrico" kompaniyasi mintaqaviy menejeri

Kuvandik Sanakulov

"Navoiy kon-metallurgiya kombinati" bosh direktorining birinchi o‘rinbosari, transformatsiyalar bo‘yicha bosh direktori

Huseyin Arslan

"YDA Group" kompaniyasi raisi

Xeniya Rogan

Osiyo taraqqiyot banki investitsiya bo‘yicha katta mutaxassisi

Alexander Rogachevsky

Yevropa tiklanish va taraqqiyot bankining Yevroosiyo infratuzilmasi bo‘yicha direktor o‘rinbosari

Hayat Agathe Ouchenir

Xalqaro moliya korporatsiyasining mintaqaviy infra-rahbari

Rémy Hassendorfer

Eurasia Director, Meridiam

Roli Asthana

Birlashgan Millatlar Tashkilotining Ozbekistondagi koordinatori

Gabriel Miguez

Head of Development, Suez

Magauov Asset

Vice-Minister of Energy, Kazakhstan

Gabriella Damian-Timoshenko

Project manager Helvetas Swiss Intercooperation

Vafaev Shukhrat

Director General, Strategic Reforms Agency under the President of the Republic of Uzbekistan

Jasur Choriev

Deputy Minister of Transport, Uzbekistan

Sadokat Siddikova

Deputy Minister of Higher Education, Uzbekistan

Temur Komilov

Deputy Minister of Public Education, Uzbekistan

Azim Ahmedhodjaev

First Deputy Minister of Energy, Uzbekistan

Ilias Skamnelos

Lead Financial Sector Economist, World Bank

Ainur Zhanturina

An independent consultant for the Strive Central Asia project

Adamas Ilkevicius

Expert on transformation of state companies, Ministry of Finance  of the Republic of Uzbekistan

Nozim Husanov

Minister of Employment and Labour Relations

Otabek Fozilkarimov

Deputy Minister of Health, Uzbekistan

Tarik Sakhovich

Senior Operations Officer, International Finance Corporation